Audi

Video. Bayern Munchen, victorie clară la Freiburg! Fără Lewa şi Robben

Cu Lewandowski şi Robben lăsaţi pe banca de rezerve, Bayern Munchen s-a impus fără probleme la Freiburg, scor 4-0. Are 20 de puncte avantaj faţă de Freiburg.
Autor: Gabriel Esanu | 04.03.2018 | 21:22

Bayern Munchen a deschis scorul la Freiburg încă din minutul 25, după autogolul lui Schwolow. Trei minute mai târziu, Tolisso a mărit diferenţa şi a stabilit scorul pauzei. Wagner şi Muller au marcat în partea a doua pentru o victorie categorică a bavarezilor.

În urma acestui rezultat, Bayern Munchen este şi mai aproape de adjudecarea titlului şi din punct de vedere matematic. Mai sunt nouă etape de disputat din actuala ediţie a Bundesligii, iar bavarezii au 20 de puncte peste a doua clasată, Schalke 04.

Bayern Munchen este ca şi calificată şi în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a trecut de Beşiktaş în turul disputat în Germania, scor 5-0. Returul este programat pe 14 martie, la Istanbul.