VIDEO. Chipciu şi Anderlecht pierd 2 puncte după un autogol de GÎGĂ!

Marian Popovici
in Stiri sportive
22/08/2016, 00:04

Anderlecht a scos doar un egal, 2-2, pe terenul lui Eupen. Echipa lui Chipciu a avut în mînă acest meci, însă greşelile personale au dus la această remiză.

Alex Chipciu a fost titular şi a jucat 60 de minute. Scorul a fost deschis de Anderlecht prin golul lui Capel, din minutul 21. Eupen a egalat înainte de pauză prin Sylla, în minutul 41.

În repriza secundă, Teodorczyk a readus oaspeţii în avantaj, însă pe final de meci, Eupen a egalat printr-un autogol de tot rîsul provocat de portarul lui Anderlecht, Roef.

VEZI VIDEO:

Anderlecht rămîne pe doi după această remiză, avînd 8 puncte după primele 4 etape.

Ştirea MOMENTULUI

Ce se întâmplă cu Harlem Gnohere după FCSB – Hajduk Split 2-1! Prima specială oferită de Gigi Becali

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.