VIDEO. Claudiu Keşeru, două goluri în patru zile pentru Ludogoreţ!

UPDATE. După ce şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în partida de Europa League cu FC Copenhaga, Claudiu Keşeru a marcat din nou, de această dată în campionatul Bulgariei.

Atacantul a punctat în minutul 67 al partidei cu Slavia Sofia, câştigată de Ludogoreţ cu 2-0.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, marcatori, comentariul live, statisticile partidei! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Claudiu Keşeru a început meciul Ludogoreţ - FC Copenhaga pe banca de rezervă. Până să intre el în teren, scorul era 2-0 pentru gruparea din Danemarca.

Românul a intrat în minutul 80, în locul lui Marcelinho. Un minut mai târziu şi-a făcut simţită prezenţa marcând primul gol al bulgarilor.

keseru

A fost al 16-lea gol marcat de fostul stelist pentru Ludogoreţ în acest sezon. În competiţiile europene, Keşeru a punctat de trei ori. De două ori în preliminariile Ligii Campionilor şi o dată în faza grupelor. În campionat are un total de 1127 de minute jucate şi 12 goluri marcate.