VIDEO. Cu Leo Messi TITULAR, Barcelona s-a impus în primul meci amical al verii. Real Madrid a învins Chelsea!

Claudiu Melinte
in STIRI INTERNATIONALE
31/07/2016, 00:03

UPDATE, ora 00:05. Real Madrid a disputat şi ea un meci de pregătire sîmbătă seară. Campioana Europei s-a impus cu 3-2 împotriva londonezilor de la Chelsea. Pentru Real au marcat Marcelo (2) şi Diaz. De partea cealaltă, Hazard a înscris ambele goluri.

Barcelona s-a impus cu 3-1 în primul meci amical programat de Luis Enrique în această vară. Celtic a fost adversara catalanilor.

În meciul disputat la Dublin, au marcat Turan, Ambrose (autogol) şi Munir pentru Barcelona, în timp ce unicul gol al scoţienilor a fost realizat de Griffiths. Toate cele patru goluri ale amicalului au fost marcate în primele 45 de minute.

Lionel Messi a evoluat titular, fiind schimbat la pauză de Samper. Argentinianul nu a ieşit în evidenţă prin nimic spectaculos, poate doar prin noua sa coafură. Luis Suarez a fost şi el titular. Uruguayanul a pasat decisiv la golul lui Munir. Neymar n-a jucat deloc, fiind în cantonament, alături de naţionala Braziliei.

Rezumatul meciului:

Ştirea MOMENTULUI

Simona Halep – Kiki Bertens 6-2, 6-7, 2-6. Înfrângere în finala de la Cincinnati. Simona a ratat o minge de titlu!

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.