News

VIDEO / ŞOC la Cupa Africii! Calificatele, DECISE prin tragere la sorţi!?

UPDATE ora 23:12 / Camerun a încheiat la egalitate, 1-1 meciul contra Guineii. "Lei neîmblînziţi" au deschis scorul prin Moudandjo în minutul 12, Traore reuşind golul egalării pentru Guinea...
Autor: Marian Popovici | 24.01.2015 | 23:20

UPDATE ora 23:12 / Camerun a încheiat la egalitate, 1-1 meciul contra Guineii. “Lei neîmblînziţi” au deschis scorul prin Moudandjo în minutul 12, Traore reuşind golul egalării pentru Guinea în minutul 42. În urma acestui rezultat, toate cele 4 meciuri jucate în grupa D s-au încheiat la egalitate cu acelaşi scor, 1-1.

Ultima etapă va decide echipele calificate. Camerun – Coasta de Fildeş şi Mali – Guinea sînt ultimele meciuri ale grupei. Dacă şi acestea se vor încheia la egalitate, echipele calificate se vor decide aleator, prin tragere la sorţi, în condiţiile în care ar fi egalitate perfectă la toate caracteristicile.

coastaaaaa

Cupa Africii: Coasta de Fildeş a încheiat la egalitate, 1-1 cu Mali în grupa D. Sako a deschis scorul pentru Mali în minutul 6. Ivorienii au alergat tot meciul după egalare pe care au reuşit-o în minutul 86 prin golul lui Gradel.

În această seară de la ora 21:00 va avea loc meciul dintre Camerun şi Guinea. Grupa D din Cupa Africii  este cea mai echilibrată, fiind înregistrate pînă acum doar rezultate de egalitate. Ultima etapă din faza grupelor va decide echipele calificate. Situaţia în grupă: