VIDEO / “Diavolii”, în suferinţă! Parma urcă pe 5 după victoria de pe San Siro

Marian Popovici
în Pariuri sportive
16/03/2014, 18:18

Parma a învins Milanul pe San Siro cu scorul de 4-2 la capătul unui meci spectaculos cu răsturnări de scor. Cu această victorie, Parma urcă pe locul 5, în timp ce echipa lui Seedorf rămîne pe 11.

Milanul a început dezastruos meciul cu Parma, portarul Abbiati fiind eliminat încă din minutul 5 pentru un fault în careu, în postura de ultim apărător. Penaltiul a fost transformat de Antonio Cassano, care a majorat scorul în minutul 51.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Echipa lui Seedorf a dat primele semne de revenire 5 minute mai tîrziu cînd fundaşul francez, Adil Rami a marcat cu o lovitură de cap în urma unui corner executat de Kaka. “Diavolii” au reuşit să egaleze în minutul 76 dintr-un penalti obţinut de Montolivo şi transformat de Balotelli. Scorul a fost egal doar 2 minute, Amauri a reuşit să înscrie un super-gol cu călcîiul, tabela fiind închisă de Biabiany.

Cu această victorie, Parma depăşeşte cu un punct Fiorentina şi urcă pînă pe 5 cu 46 de puncte, în timp ce Milanul rămîne pe locul 11 cu 35 de puncte.