Marian Popovici
în Video
06/01/2015, 00:02
VIDEO / FABULOS! Un atacant român în vîrstă de 21 de ani, GOL la debutul în Primera Division GALERIE FOTO

Florin Andone a debutat în această seară în Primera Division pentru Cordoba în meciul cu Granada, încheiat 2-0. Atacantul român în vîrstă de 21 de ani a avut nevoie de doar 44 de minute pentru a marca golul doi al echipei sale.

Nabil Ghilas a deschis scorul în minutul 16, iar Andone a stabilit scorul final. Ascensiunea lui Andone este fulminantă. El a marcat la primul meci ca titular la Cordoba pe data de 17 decembrie, în Cupa Regelui, după doar cinci minute de joc în meciul cu Granada. Românul a fost înlocuit în minutul 80, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.