VIDEO. AC Milan rezolvă în trei minute soarta calificării! Va înfrunta pe Juventus în sferturile Cupei Italiei

UPDATE, ora 23:58 / AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei după ce a trecut de AC Torino, scor 2-1, prin golurile marcate de Kucka, minutul 61, şi Bonaventura, 64. Oaspeţii au condus la pauză prin reuşita lui Belotti. În sferturile de finală din Cupa Italiei, AC Milan o va înfrunta pe Juventus.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI AC MILAN - AC TORINO, SCOR 2-1

Capture

UPDATE, ora 00:00 / Juventus şi-a asigurat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Italiei după ce a trecut de Atalanta, scor 3-2. Dybala, Mandzukic şi Pjanic, ultimul din penalty, au punctat pentru campioana Italiei, în timp ce oaspeţii au ripostat prin Konko şi Latte. În următoarea fază a competiţiei, Juventus va înfrunta cîştigătoarea dintre AC Milan şi Torino, partidă programată joi. Napoli-Fiorentina este primul duel deja stabilit din sferturile Cupei Italiei.

VEZI AICI GOLURILE PARTIDEI JUVE-ATALANTA, SCOR 3-2

Fiorentina a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a trecut greu de Chievo, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Bernardeschi, în minutul 90+3, după o lovitură de pedeapsă contestată de oaspeţi.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real!! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI DINTRE FIORENTINA ŞI CHIEVO

Cîte un jucător de la fiecare formaţie a fost eliminat. Primul, Radovanovic, de la Chievo, a primit cartonaşul roşu la finalul primei reprize. Zarate a fost eliminat în minutul 71.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular pentru Fiorentina şi a fost sigur în puţinele intervenţii la care a fost testat de adversar. Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată. În sferturile de finală ale Cupei Italiei, formaţia toscană va juca împotriva celor de la Napoli, echipa lui Vlad Chiricheş.