VIDEO / Guiness Book! 4 portari au primit gol în acelaşi meci! S-a întîmplat în Primera Division!

Meciul dintre Sevilla şi Espanyol din weekend, încheiat 3-2 pentru gazde are toate şansele să intre în Cartea Recordurilor. Este prima partidă din istorie în care 4 portari iau gol în acelaşi...
Autor: Marian Popovici | 02.02.2015 | 10:05

Meciul dintre Sevilla şi Espanyol din weekend, încheiat 3-2 pentru gazde are toate şansele să intre în Cartea Recordurilor. Este prima partidă din istorie în care 4 portari iau gol în acelaşi meci.

Fostul portar al CFR-ului, Beto, a fost prima “victimă”. El a fost învins de Stuani din penalty, în minutul 15. Sevilla a egalat prin Diogo Figueiras şi a preluat conducerea prin Vitolo, ambele goluri fiind marcate în poarta lui Kiko Casilla, titularul lui Espanyol. După doar 5 minute, Casilla a fost eliminat şi în poarta catalanilor a intrat Pau Lopez.

Antrenorul Sevillei, Unay Emeri l-a înlocuit la pauză pe Beto cu Sergio Rico. Portarul de rezervă al Sevillei, Rico, a fost al 3-lea goalkeeper învins în acest meci, după ce Victor Sanchez a marcat un super gol în minutul 77. În minutul 89, la scorul de 2-2, Iago Aspas a marcat golul victoriei pentru Sevilla şi Pau Lopez a fost al 4-lea portar care a încasat gol în acest meci.