Simona Halep, ELIMINATĂ! Prima reacţie a româncei

UPDATE 11:20 / A fost ultimul meci al Simonei Halep înainte de turneul de la US Open, care va începe luni la New York. La finalul meciului, Simona a recunoscut superioritatea...
20.08.2014 | 14:13
Simona Halep ELIMINATA Prima reactie a romancei

UPDATE 11:20 / A fost ultimul meci al Simonei Halep înainte de turneul de la US Open, care va începe luni la New York. La finalul meciului, Simona a recunoscut superioritatea adversarei: “Magdalena a jucat foarte bine azi. A fost un meci bun pentru mine, dar întotdeauna cînd pierd sînt puţin tristă. Trebuie să iau lucrurile bune de azi şi să merg înainte”, a declarat Simona Halep.

*********************************

Simona Halep a fost eliminată în turul doi la turneul de la New Haven de Ribarikova, scor 2-6, 6-4, 3-6.

FINAL DE MECI! Ribarikova se impune cu 6-3 în decisiv!

5-3 Ribarikova! Slovaca e la un game de victorie!

4-3 RIbarikova! Simona îşi cîştigă serviciul.

4-2 Ribarikova! BREAK! Românca îşi pierde serviciul într-un moment foarte important.

3-2 Ribarikova! Slovaca conduce cu 3-2 în decisiv!

2-2! Simona egalează!

Game Ribaricova! Slovaca duce scorul la 2-1.

Game Halep! Românca îşi ia serviciul!

Game Ribaricova! Slovaca face 1-0 în decisiv.

SET SIMONA! Românca se impune în actul doi cu 6-4.

5-4! Slovaca nu cedează şi micşorează diferenţa.

5-3! Game Ribarikova.

5-2 pentru Simona. La un game de cîştigarea setului doi.

4-2! Break Ribarikova

4-1! Ribarikova cîştigă primul game din acest set.

4-0! Halep pare de neoprit! Slovaca nu poate face nimic în faţa româncei în setul doi.

3-0! Simona a început în forţă actul secund şi are deja 3-0

2-0 Halep! Simona îşi cîştigă serviciul.

1-0 Simona! Românca începe setul doi cu un break!

6-2! Simona Halep a pierdut primul set!

5-2 Ribarikova! Slovaca a jucat perfect în acest set şi şi-a pierdut doar de două ori serviciul.

4-2 Ribarikova! Un nou break! Slovaca este la două game-uri de cîştigarea primului set.

3-2 Ribarikova! Românca reuşeşte să facă break-ul şi să micşoreze diferenţa.

3-1 Ribarikova! Simona îşi pierde serviciul şi se vede condusă!

2-1 Ribarikova. Slovaca îşi ia cu greu serviciul.

1-1. Simona egalează!

1-0 Ribarikova! Slovaca îşi cîştigă foarte repede serviciul.

A început meciul! Ribarikova serveşte prima.

Meciul dintre Simona Halep şi Magdalena Ribarikova va putea fi urmărit în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

UPDATE 20.08.2014  / Simona Halep a declarat în presa de peste ocean că Ilie Năstase i-a oferit unele sfaturi:  “Am vorbit cu Ilie Năstase. Mi-a dat cîteva sfaturi. Mi-a zis să joc fără presiune, deoarece acum vin momentele grele ale carierei mele. M-a felicitat şi a vorbit frumos despre mine. Peste tot pe unde mă duc, toată lumea mă recunoaşte. Este puţină presiune. Dar totul face parte din viaţa mea şi trebuie să accept”, a declarat Halep.

UPDATE  19.08. 2014 00:00 / Simona Halep va juca în turul secund la New Haven cu Magdalena Ribarikova din Slovacia. Ribarikova a trecut în turul inaugural în două seturi de Silvia Soler-Espinosa din Spania, scor 6-4, 6-3. Meciul va fi programat miercuri de la ora 02:00.

UPDATE 23:47 / Irina Begu a fost eliminată în turul inaugural la New Haven de Carolina Garcia în două seturi identice 7-6, 7-6

UPDATE 22:30 / A început meciul dintre Magdalena Ribarikova şi Silvia Soler-Espinosa. Irina Begu a pierdut primul set cu Garcia, 7-6

UPDATE 19:00 / Carla Suarez Navarro s-a retras de la turneul de la New Haven şi Irina Begu va juca astfel cu sportiva din Franţa, Carolina Garcia.

UPDATE 17:03 / Simona Halep îşi află adversara din turul doi de la New Haven, de la ora 20:30 care se va alege între Magdalena Ribarikova şi Silvia Soler-Espinosa.

Tot de la 20:30 joacă şi cealaltă româncă de pe tabloul principal, Irina Begu, împotriva sportivei din Spania, Carla Suarez Navarro.

Anne Worcester, directorul turneului de la Connecticut, New Haven, şi director executiv al WTA, a fost provocată la ALS Ice Bucket Challenge.

În această provocare protagonistul trebuie să fie udat din cap pînă în picioare cu apă care contine şi gheaţă. Asociaţia ajută persoanele care suferă de scleroză laterală amiotrofică(ALS) din Statele Unite să obţină bani pentru tratament. Cu ajutor din partea celor trei mari staruri din tenis Simona Halep, Petra Kvitova şi Caroline Wozniacki, Worcester a reuşit să ducă la capăt provocarea.

Simona Halep este favorita numărul 1 la turneul de la New Haven, şi va trebui să îşi apere titlul obţinut anul trecut.