VIDEO / Juventus o DEMOLEAZĂ pe AC Parma! Victorie lejeră şi pentru AS Roma!

Marian Popovici
în Pariuri sportive
09/11/2014, 23:37
VIDEO / Juventus o DEMOLEAZĂ pe AC Parma! Victorie lejeră şi pentru AS Roma! GALERIE FOTO

UPDATE / AS Roma cîştigă lejer meciul cu AC Torino, scor 3-0 şi rămîne în coasta liderului Juventus. Pentru romani au marcat Torosidis, Keita şi Ljajic.

Inter a făcut un nou pas greşit în Serie A după ce a încheiat la egalitate, 2-2 pe teren propriu, cu Verona. Pentru Inter, a marcat Icardi o “dublă” în timp ce pentru oaspeţi au marcat Luca Toni şi Lopez în minutul 90. Toni a ratat un penalty la scorul de 2-1, în minutul 52. Clasament:

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

clas

UPDATE / Victoria lui Juve cu 7-0 e capul de afiş al etapei. Însă surprinde victoria lui Empoli în faţa lui Lazio. De la ora 19:00 vom avea un alt meci tare în Italia, Fiorentina – Napoli:

palermo

UPDATE / Juventus învinge Parma cu 7-0, scor final. Golurile au fost marcate de Llorente (2), Lichtsteiner,  Tevez (2) şi Morata (2). Morata a înscris un gol superb în prelungirile meciului:

Loading the player…

Juventus face instrucţie cu Parma pe teren propriu. În minutul 60, scorul este 5-0 pentru gazde, care au marcat din toate poziţiile în acest meci. Golurile meciului au fost marcate de Llorente (2), Lichtsteiner şi Tevez (2). Golul 4 al lui Tevez e o adevărată bijuterie, argentinianul fiind candidat la golul etapei.

Cu această victorie care se profilează, Juventus se distanţează la 6 puncte de Roma, care are un meci mai puţin. După 11 etape, echipa lui Allegri a adunat 28 de puncte.