Video. Kerber, doar trei game-uri cu Stephens! Veste bună pentru Halep după acest rezultat

Angelique Kerber nu a avut nici o şansă în partida cu Stephens, din sferturile de finală de la Miami. S-a terminat 6-1, 6-2 pentru americancă, iar Simona Halep este avantajată.
27.03.2018 | 22:04

Sloane Stephens este o formă de zile mari la Miami şi şi-a asigurat calificarea în semifinale cu stil în faţa lui Kerber. De altfel, americanca le-a bătut la zero în ultimele două partide pe Kerber şi Muguruza, iar singura care i-a luat set în Florida este chiar Monica Niculescu.

Încurcată de defensiva excelentă pe care a avut-o Stephens, Kerber a comis foarte multe greşeli neforţate şi nu a reuşit să intre vreo clipă în meci. În semifinale, americanca va juca împotriva învingătoarei din partida Karolina Pliskova – Victoria Azarenka.

Eliminarea lui Kerber este o veste bună pentru Simona Halep. Dacă jucătoarea din Germania s-ar fi calificat până în finala concursului de la Miami, atunci ar fi trecut peste Simona Halep, actualmente locul 2, în clasamentul WTA Race, Road to Singapore.