VIDEO. Legiunea română de la Karabuk, înfrângere în prelungiri cu Galatasaray! Torje a dat o pasă de gol

Marian Popovici    Ionut Neamţu
în STIRI INTERNATIONALE
01/10/2017, 00:00

Formaţia Karabukspor, la care evoluează nu mai puţin de 5 români, Paul Papp, Valerică Găman, Cristi Tănase, Gabi Torje şi Gicu Grozav, a pierdut la limită meciul împotriva liderului Galatasaray, scor 2-3. La echipa “Cim Bom” a evoluat şi fostul fundaş al Stelei, Iasmin Latovlevici. (VEZI AICI GOLURILE MECIULUI)

Galatasaray a luat repede avans după ce au înscris prin Fegoulli (17) şi Maicon (22). Karabukspor a reuşit să revină în meci în prima repriză, prin golul lui Yatabare, reuşit din pasa lui Gabriel Torje.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Karabukspor a egalat în minutul 84, prin Seleznev, din penalty, dar Galata a dat lovitura în prelungiri, prin Maicon, în minutul 90+1. Paul Papp, Găman, Torje, Gicu Grozav şi Cristi Tănase au fost titulari pentru Karabukspor. Tănase a fost înlocuit în minutul 32 de Seleznev. La gazde, Iasmin Latovlevici a evoluat din minutul 66 şi a văzut un cartonaş galben în finalul meciului, în minutul 90+3.

Galatasaray şi-a mărit avansul în frunte, având 19 puncte după primele 7 etape din Superliga turcă. Pe locul doi e echipa lui Marius Şumudică, Kayserispor, care a reuşit să câştige cu 3-1 împotriva lui Bursaspor. Totuşi, Beşiktaş şi Gotzepe pot să urce peste echipa lui Şumudică dacă vor învinge în meciurile pe care le au de disputat în această etapă, cu Trabzonspor, respectiv Başakşehir.