VIDEO / Llorente duce Juventus pe primul loc! Vezi golurile partidei cu Livorno

Juventus a cîştigat partida din etapa a 13-a, scor 2-0, în deplasarea de la Livorno. În urma acestui rezultat, campioana Italiei a trecut pe primul loc, cel puţin pînă mîine, cînd joacă...
24.11.2013 | 18:24

Juventus a cîştigat partida din etapa a 13-a, scor 2-0, în deplasarea de la Livorno. În urma acestui rezultat, campioana Italiei a trecut pe primul loc, cel puţin pînă mîine, cînd joacă Roma.

Omul meciului a fost spaniolul Llorente, atacantul venit de la Bilbao deschizînd scorul în minutul 63. După aproximativ 10 minute, acesta a trimis o pasă excelentă pentru Tevez, argentinianul reuşind să dubleze diferenţa.

Juventus are o serie excelentă în Serie A, ajungînd la 5 meciuri cîştigate, cu un golaveraj incredibil, 12-0! Roma joacă mîine contra celor de la Cagliari, doar o victorie ducînd formaţia antrenată de Rudi Garcia înapoi pe primul loc.