VIDEO. Lucescu îşi salvează postul cu o victorie în faţa lui Bourceanu

Mircea Lucescu a obţinut o victorie importantă în etapa a 20-a a campionatului din Rusia, scor 3-0, în faţa celor de la Arsenal Tula, penultima clasată.

Zenit a ratat foarte multe ocazii în prima repriză, care s-a terminat la egalitate, scor 0-0. În partea a doua, formaţia lui Lucescu şi-a asigurat victoria în doar două minute, prin golurile marcate de Criscito, din penalty, minutul 51, şi Danny, în 53, cu o finalizare la vinclu.

VEZI AICI GOLURILE

La oaspeţi, Alexandru Bourceanu a fost integralist. În urma acestei victorii, Mircea Lucescu s-a salvat de la demitere şi este pe locul trei în Rusia, la egalitate cu ŢSKA Moscova, 39 de puncte, şi şase mai puţine decât liderul Spartak Moscova.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real!! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi