VIDEO / Meci de INFARCT pe Wembley! Zamora înscrie în prelungiri şi QPR cîştigă meciul de 140 de MILIOANE de euro

Queen's Park Rangers a cîştigat cu 1-0 finala play-off-ului de promovare în Premier League cu Derby County. QPR a obţinut o victorie dramatică, Bobby Zamora a marcat unicul gol al meciului în...
24.05.2014 | 19:02

Queen’s Park Rangers a cîştigat cu 1-0 finala play-off-ului de promovare în Premier League cu Derby County. QPR a obţinut o victorie dramatică, Bobby Zamora a marcat unicul gol al meciului în minutul 93,  fiind eroul trupei antrenate de Harry Redknapp. Înfrîngerea este cu atît mai amară pentru Derby, cu cît echipa lui Steve McLaren a jucat în superioritate numerică în ultimele 30 de minute.

În afară de miza promovării, meciul de azi a fost  “meciul cu cei mai mulţi bani puşi în joc” din istoria fotbalului. QPR şi-a asigurat venituri de 140 de milioane de euro pentru următorii ani, chiar dacă nu va reuşi să rămînă decît un an în Premier League. În sezonul următor, Queen’s Park Rangers are asigurate 80 de milioane de euro din drepturile de televizare.