News

VIDEO / Meciul lui Ţucudean din Cupa Angliei, întrerupt! Cum a jucat fostul dinamovist

UPDATE / Meciul dintre Charlton şi Blackburn s-a terminat în favoarea oaspeţilor, scor 2-1, iar romînul George Ţucudean a părăsit competiţia....
03.01.2015 | 17:51

Evoluţia compatriotului nostru a fost apreciată de fanii echipei, care au spus pe reţelele de socializare că merita un gol la ocaziile pe care le-a avut. În minutul 89 românul a fost schimbat cu Pigott.

********************************************************************************

Sîmbătă, 3 ianuarie, se dispută primele meciuri din turul trei al Cupei FA, singurul român implicat fiind George Ţucudean, de la Charlton.

Formaţia sa dispută un meci cu Blackburn, iar în minutul 4 Taylor a deschis scorul şi oaspeţii conduceau la pauză cu 1-0. Meciul a fost întrerupt la jumătatea primei reprize din cauza unor probleme cu noctura, arbitru hotărînd să trimită echipele la vestiare. Pînă la urmă problema s-a rezolvat şi jucătorii au revenit pe teren în scurt timp.

George Ţucudean este titular în acest duel.