VIDEO. Messi, DUBLĂ şi o pasă de gol pentru Barcelona! Super faze reuşite de Leo!

Claudiu Melinte
in STIRI INTERNATIONALE
10/08/2016, 23:49

Barcelona s-a impus cu 3-2 în amicalul cu Sampdoria, disputat pentru trofeul Joan Gamper. Două dintre cele două goluri au fost marcate de Lionel Messi, în minutele 21 şi 34. Sînt primele reuşite pentru starul argentinian în perioada de pregătire de înaintea noului sezon. Celălalt gol al catalanilor a fost înscris de Luis Suarez, în minutul 16, după o pasă de efect a lui Messi.

Pentru Sampdoria au marcat Muriel, în minutul 23, şi Budimir cu 12 minute înainte de finalul partidei.

Acesta a fost ultimul meci de pregătire pentru Barcelona, înainte de Supercupa Spaniei, pe care catalanii o vor disputa contra Sevilliei.