VIDEO. Moţi şi Keşeru, BĂTUŢI de Antal în Liga Campionilor!

Claudiu Melinte
în STIRI INTERNATIONALE
13/07/2017, 09:12
VIDEO. Moţi şi Keşeru, BĂTUŢI de Antal în Liga Campionilor! GALERIE FOTO

Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au pierdut în mod neaşteptat prima manşă a turului secund din Liga Campionilor. Formaţia lor, Ludogorets, a fost învinsă la limită de Zalgiris Vilnius, campioana Lituaniei, scor 2-1.

Campioana Bulgariei era considerată favorită certă înainte de acest meci, însă calculele au fost altele pe teren. Totuşi, această victorie a fost un rezultat bun pentru un alt român. Liviu Antal este legitimat la Zalgiris, el semnând un contract cu gruparea din Lituania în luna iunie a acestui an. Fostul jucător al lui Oţelul şi Vaslui a fost titular şi a jucat până în minutul 60.

Cu Moţi integralist şi Keşeru pe teren din minutul 79, Ludogorets a marcat prima în minutu 18, prin Anicet. Zalgiris a reuşit să întoarcă scorul în doar 7 minute. Nyuiadzi a egalat în minutul 78, iar Kuklys a marcat golul victoriei cu 5 minute înainte de final.