VIDEO. Neymar, SHOW cu Toulouse şi ATAC dur la FC Barcelona: "Unii nu au ce să caute acolo"

Ligue 1, PSG, Toulouse, video, Neymar PSG

UPDATE / La finalul meciului PSG-Toulouse 6-2, Neymar nu s-a abţinut şi a atacat conducerea fostului său club, FC Barcelona. Brazilianul a declarat că totul a fost bine pentru el în primul sezon petrecut pe Camp Nou, însă managerii de acolo l-au dezamăgit.

"Când am venit la Barcelona, totul a fost bine la început, dar apoi...Sunt acolo manageri care nu ar trebui să fie. Fanii merită mult mai mult", a declarat Neymar la finalul meciului cu Toulouse. La începutul meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor atentatului de la Barcelona, iar vedeta braziliană a părut vizibil afectată de tragedie şi a plâns.

PSG a făcut show în etapa a treia din Franţa. Echipa lui Unai Emery a nimicit cu 6-2 Toulouse pe teren propriu. Neymar a reuşit să marcheze o "dublă" într-un meci în care parizienii şi-au etalat jocul ofensiv extraterestru. Oaspeţii au deschis scorul, dar nu au putut face faţă în acest meci.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real!! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Neymar PSG. Scorul a fost deschis de Gradel, în minutul 18, însă Neymar (31) şi Rabiot (35) au întors scorul pentru parizieni. Verratti a fost eliminat în repriza secundă, însă PSG a continuat asaltul la poarta lui Toulouse. Cavani (74), Pastore (82), Kurzawa (85) şi Neymar (90+2) au perforat poarta oaspeţilor. Toulouse a mai marcat o dată prin Jullien.

VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Neymar PSG. Trei goluri în două meciuri

Neymar PSG. După 3 etape, PSG este lider în Ligue 1 cu 9 puncte şi golaveraj 11-2. Monaco şi St. Etienne sunt celelalte echipe cu maximum de puncte. Neymar a reuşit să marcheze şi în al doilea meci jucat pentru PSG de la transferul de la Barca, după ce a înscris şi în succesul de la Guingamp, scor 3-0.

Neymar a fost subiectul celui mai tare transfer din istoria fotbalului. PSG a plătit Barcelonei 222 de milioane de euro pentru această mutare. Golul din prelungiri candidează la golul anului.