Video. Kyrgios, din nou show la Miami! A intrat pe teren vorbind la telefon şi s-a certat cu arbitrul

Nick Kyrgios nu ratează nici o şansă pentru a se da în spectacol. La partida cu Fognini, din 16-imi la Miami, a intrat vorbind la telefon, iar apoi s-a certat cu arbitrul.
27.03.2018 | 21:14

Kyrgios nu a fost deloc interesat să îşi salute fanii sau adversarul la începutul partidei. Era concentrat pe o convorbire telefonică, pe care a încheiat-o la câteva minute după ce s-a aşezat pe scaunul său. Asta în timp ce Fognini era deja pregătit să iasă la încălzire.

După ce şi-a terminat discuţia telefonică, Nick Kyrgios a jucat excelent în faţa lui Fognini. A câştigat primul set cu 6-3, pentru ca în setul doi să se certe cu arbitrul, cu doar două game-uri înainte de a se impune cu acelaşi set.

Australianul a fost nemulţumit de câteva decizii ale oamenilor de la linie, ambele în game-ul şapte, iar la pauza dintre schimburi nu a ezitat să îl certe pe arbitrul din scaun. Acesta nu a reacţionat, pur şi simplu a decis să îl ignore pe Kyrgios.