Gabriel Esanu
in Sporturi
27/03/2018, 21:14
Video. Kyrgios, din nou show la Miami! A intrat pe teren vorbind la telefon şi s-a certat cu arbitrul GALERIE FOTO

Kyrgios nu a fost deloc interesat să îşi salute fanii sau adversarul la începutul partidei. Era concentrat pe o convorbire telefonică, pe care a încheiat-o la câteva minute după ce s-a aşezat pe scaunul său. Asta în timp ce Fognini era deja pregătit să iasă la încălzire.

După ce şi-a terminat discuţia telefonică, Nick Kyrgios a jucat excelent în faţa lui Fognini. A câştigat primul set cu 6-3, pentru ca în setul doi să se certe cu arbitrul, cu doar două game-uri înainte de a se impune cu acelaşi set.

Australianul a fost nemulţumit de câteva decizii ale oamenilor de la linie, ambele în game-ul şapte, iar la pauza dintre schimburi nu a ezitat să îl certe pe arbitrul din scaun. Acesta nu a reacţionat, pur şi simplu a decis să îl ignore pe Kyrgios.