News

VIDEO / Adversara României din preliminariile Euro, victorie împotriva Suediei lui Ibrahimovic!

Adversara României din grupa F a preliminariilor pentru Euro 2016, Finlanda, a disputat luni seara un amical tare. Selecţionata pregătită de Mixu Paatelainen a învins Suedia, într-un meci de...
Autor: Claudiu Melinte | 19.01.2015 | 22:35

Adversara României din grupa F a preliminariilor pentru Euro 2016, Finlanda, a disputat luni seara un amical tare. Selecţionata pregătită de Mixu Paatelainen a învins Suedia, într-un meci de pregătire disputat la Abu Dhabi. Finlanda a cîştigat cu 1-0, prin reuşita din minutul 63 a lui Riski, care intrase în teren două minute mai devreme. Suedezii ar fi putut marca şi ei de mai multe ori, cea mai clară ocazie fiind înregistrată în minutul 40. Atunci, Ishak a ratat o lovitură de la 11 metri. Finlanda va mai juca un amical în Arabia Saudită. Pe 22 ianuarie va întîlni naţionala din Yemen, urmînd ca următorea partidă, una oficială, să fie disputată pe 29 martie, împotriva Irlandei de Nord. Meciul retur cu România va avea loc pe 8 octombrie, la Bucureşti.