VIDEO. PSG, start reuşit în Ligue 1! Starul venit de la Real Madrid, DECISIV

Gabriel Esanu
in STIRI INTERNATIONALE
13/08/2016, 00:58

PSG a început cu dreptul noul sezon din Ligue 1 şi campania pentru un nou titlu de campioană. În runda inaugurală, formaţia din Capitală s-a impus în Corsica, pe terenul lui Bastia, scor 1-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Layvin Kurzawa, în minutul 74, la o fază la care Angel di Maria şi Jese Rodriguez, foşti fotbalişti ai lui Real Madrid, au combinat excelent.

În celălalt meci disputat astăzi, în cadrul primei etape din Ligue 1, Monaco a terminat la egalitate pe propriul teren partida contra lui Guingamp, scor 2-2. Oaspeţii au condus la pauză prin reuşitele lui Diallo, 29, şi Privat, 37, dar Monaco a egalat prin golurile lui Fabinho, din penalty, 71, şi Silva, 84.