VIDEO. Real Madrid, "bestia nera" pentru Atletico! "Galacticii" i-au FURAT de două ori trofeul lui Simeone

Real Madrid va evolua în semifinalele Ligii Campionilor împotriva rivalei din oraş, Atletico Madrid. Cele două formaţii joacă în al 4-lea an consecutiv în fazele eliminatorii ale Ligii, de două ori finala fiind disputată între cele două echipe.

De fiecare dată, Real Madrid a avut câştig de cauză. Atletico are şansa unei revanşe demult aşteptate după ce rivala i-a "furat" de două ori trofeul.

Ramos, gol decisiv în minutul 93

În 2014, Atletico Madrid conducea cu 1-0 în minutul 90, dar golul lui Sergio Ramos din minutul 90+3 a trimis meciul în prelungiri. Real Madrid a defilat în prelungiri şi a mai marcat de trei ori prin Bale, Marcelo şi Ronaldo. S-a încheiat 4-1.

VEZI VIDEO:

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, marcatori, comentariul live, statisticile partidei! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Chicharito a tranşat calificarea pe final de meci

În 2015, Real Madrid a eliminat Atletico în sferturile de finală. "Galacticii" au remizat 0-0 pe Vicente Calderon şi au învins cu 1-0 pe Bernabeu, prin golul lui Hernandez din minutul 88.

VEZI VIDEO:

Real Madrid se impune la penalty-uri în finală

În 2016, Real şi Atletico au jucat din nou finala. Ramos a marcat din nou într-o finală de Ligă, dar Atletico a egalat pe final prin Carrasco. Meciul a ajuns la loviturile de departajare, unde Real Madrid a avut din nou câştig de cauză. Juanfran a ratat pentru Atleti, iar Ronaldo a înscris penalty-ul decisiv.