VIDEO / Ronaldo şi Lewandowski, SHOW în preliminarii! Au marcat cîte un HATTRICK

Etapa a 6-a din preliminariile Euro 2016 a fost una de bun augur pentru Portugalia şi Polonia, care şi-au fortificat primele poziţii în grupele D, respectiv I. Vedetele celor două naţionale,...
Autor: Marian Popovici | 13.06.2015 | 21:59

Etapa a 6-a din preliminariile Euro 2016 a fost una de bun augur pentru Portugalia şi Polonia, care şi-au fortificat primele poziţii în grupele D, respectiv I. Vedetele celor două naţionale, Ronaldo şi Lewandowski au avut un rol important în succesul echipelor lor. Ronaldo a marcat 3 goluri în victoria lusitanilor, 3-2 în Armenia.

De cealaltă parte, Lewandowski a marcat 3 goluri între minutele 89 şi 91 în victoria, 4-0 contra Georgiei. Milik deschisese scorul pentru leşi la începutul reprizei secunde. Polonia conduce grupa D cu 14 puncte după 6 meciuri, iar Portugalia e prima în grupa I cu 12 puncte.