VIDEO / Scopul scuză mijloacele: Real a cîştigat, dar nu a impresionat

Real Madrid a cîştigat fără mari probleme partida cu Osasuna, scor 2-0, luînd astfel o opţiune serioasă la calificarea în turul următor al Cupei Regelui....
10.01.2014 | 00:36

Meciul a început foarte bine pentru galactici, aceştia deschizînd scorul în minutul 19 prin francezul Karim Benzema. Imediat după startul parţii secunde, Jese a dublat avantajul gazdelor, după un lob superb din pasa lui Cristiano Ronaldo.

Oaspeţii nu au contat deloc în această partidă, cei de la Osasuna trimiţînd un singur şut pe spaţiul porţii în cele 90 de minute. Mai mult, posesia celor de la Real Madrid a fost de 60%.

În week-end Real Madrid va juca cu formaţia fostului dinamovist Gabi Torje, Espanyol, dar toti ochii vor fi pe derby-ul dintre Atletico şi Barcelona.