Marian Popovici
în Pariuri sportive
29/01/2015, 10:15
VIDEO / PROBLEME! Ultraşii lui Standard responsabili de banner-ul scandalos, pe mîna POLIŢIEI! GALERIE FOTO

UPDATE 29 ianuarie ora 10:15 / Ultraşii responsabili de banner-ul scandalos din weekend în care l-au prezentat pe Steven Defour a fost “decapitat” au fost cercetaţi de poliţie. Conform presei din Belgia, ei au scăpat de închisoare, dar au primit amenzi uriaşe de 5000 de euro fiecare.

***********************************

Derby-ul dintre Standard Liege şi Anderlecht, încheiat 2-0 a fost unul încins încă de la startul meciului. Suporterii lui Standard Liege au afişat un banner uriaş destinat lui Steven Defour, fost jucător la Standard care a trecut la marea rivală Anderlecht. Pe banner scria: “Roşu sau mort” alături de chipul decapitat al belgianului.

standard

Defour a fost eliminat în repriza secundă a derby-ului după ce a şutat violent un şut spre galeria gazdelor. Ciman şi De Camargo au adus victoria gazdelor în repriza secundă.