VIDEO / Scene DURE în Liga Campionilor! Suporterii lui Dnipro au făcut PRĂPĂD la meciul cu FC Copenhaga!

Scene dure în Ucraina! Meciul dintre gazda Dnipro şi formaţia daneză FC Copenhaga a fost întrerupt vreme de minute bune din cauza incidentelor din interiorul stadionului. Fanii lui Dnipro au rupt...
Autor: Claudiu Melinte | 30.07.2014 | 21:21

Scene dure în Ucraina! Meciul dintre gazda Dnipro şi formaţia daneză FC Copenhaga a fost întrerupt vreme de minute bune din cauza incidentelor din interiorul stadionului. Fanii lui Dnipro au rupt gardurile de protecţie şi au năvălit pe stadion, acolo unde i-au atacat pe stewarzii care asigurau liniştea partidei. Huliganii nu s-au săturat să împartă pumni şi picioare şi i-au atacat şi pe suporterii danezi. Pînă cînd atacatorii n-au fost evacuaţi de pe stadion, meciul nu a putut începe. Într-un final partida s-a reluat, iar scorul final a fost 0-0.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!