VIDEO / Spectacol marca PSG! Eliminări şi goluri de SENZAŢIE pe terenul lui Lens!

PSG a cîştigat cu scorul de 3-1 în deplasarea de la Lens. Gazdele au deschis scorul în debutul meciului prin Coulibaly în minutul 10. PSG a pus stăpînire pe joc şi a întors scorul pînă la...
Autor: Marian Popovici | 17.10.2014 | 23:25

PSG a cîştigat cu scorul de 3-1 în deplasarea de la Lens. Gazdele au deschis scorul în debutul meciului prin Coulibaly în minutul 10. PSG a pus stăpînire pe joc şi a întors scorul pînă la pauză, prin golurile lui Cabaye şi eurogolul lui Maxwell.

Parizienii şi-au consolidat victoria în repriza secundă după ce Edison Cavani a transformat un penalty în minutul 55. Meciul a avut şi 3 eliminări, Gbamin şi Lemoigne de la gazde, respectiv Cavani de la oaspeţi.

Cu acest succes, PSG urcă pe locul 2 în clasament cu 18 puncte, la 4 lungimi de liderul Olympique Marseille, dar şi un meci mai mult disputat,