Răzvan Scarlat
in STIRI INTERNATIONALE
22/08/2016, 00:01
VIDEO. Stancu şi Matei, debut cu dreptul la Genclerbirligi! “Motanul”, decisiv! GALERIE FOTO

Genclerbirligi a debutat cu dreptul în sezonul 2016-2017 al campionatului din Turcia. Gruparea pentru care evoluează Bogdan Stancu şi Cosmin Matei s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 în faţa lui Trabzonspor.

stancu

“Motanul” a avut o evoluţie excelentă, a fost integralist şi a deschis scorul în minutul 14, cu un şut plasat din interiorul careului. Celălalt gol al partidei a fost marcat de Vedat Muriqi, în minutul 86.

Cosmin Matei a fost la rîndul său titular, însă a fost înlocuit în minutul 64 cu Muriqi, cel care a şi închis tabela. Fostul mijlocaş al lui Dinamo a încasat şi un cartonaş galben.

Ştirea MOMENTULUI

Când joacă Simona Halep în semifinale la WTA Cincinnati! S-au stabilit ora de start şi adversara!

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.