VIDEO. Un puşti al lui Juve a dat GOLUL ANULUI! Campioana Italiei, învinsă surprinzător

Gabriel Esanu
in STIRI INTERNATIONALE
23/07/2016, 16:07

Juventus Torino a început noul sezon cu stîngul. Campioana Italiei a fost învinsă în Australia, de Melbourne Victory, după lovituri de departajare, în cadrul International Champions Cup. A fost 1-1 după 90 de minute, dar australienii s-au impus la lovituri de departajare.

Carlos Moreno a deschis scorul pentru Juventus, în minutul 58, cu un şut fabulos de la mijlocul terenului, dar australienii au egalat în minutu 83, prin Jai Ingham. Macek şi Padovan au ratat de la punctul cu var pentru italieni, după ce Valeri, de la Melbourne, nu reuşise nici el să înscrie.

Iată echipele de start:

Capture

Următorul meci amical pe care îl joacă Juventus în Australia va fi împotriva lui Tottenham, pe 26 iulie.