VIDEO / Victorie UMBRITĂ! Spania cîştigă amicalul împotriva Costei Rica. Pique, ÎNJURAT de 30.000 de fani

Marian Popovici
în STIRI INTERNATIONALE
12/06/2015, 09:33

Spania a cîştigat cu scorul de 2-1 amicalul împotriva naţionalei din Costa Rica desfăşurat la Leon. Pentru iberici au marcat Paco Alcacer şi Cesc Fabregas după ce oaspeţii deschiseseră scorul prin Venegas în minutul 5.

VEZI VIDEO CU GOLURILE:

Meciul a fost însă umbrit de incidente. Fundaşul spaniolilor, Gerard Pique a fost huiduit şi înjurat de toţi cei 30.000 de fani prezenţi la meci, relatează presa din Spania. Pique a intrat în repriza secundă şi a fost huiduit de suporteri, care l-au taxat pentru gluma pe care a făcut-o la adresa rivalilor de la Real.

VEZI VIDEO:

Fundaşul catalan a spus că îi mulţumeşte cîntăreţului Kevin Roldan, care a fost chemat să cînte la ziua lui Ronaldo şi că acela a fost momentul în care a început decăderea galacticilor. Gluma a creat o mare controversă în Spania şi nu a fost deloc bine primită de fanii Realului. Pique a avut parte de o primire ostilă încă de la sosirea naţionalei în Leon, dar şi la antrenamente.