Viitorul a căzut în partea a doua a meciului cu FCSB! ”Nu am mai putut fizic”

Filon Stan
în Casa Pariurilor Liga 1
21/04/2018, 22:58
Viitorul a terminat la egalitate meciul cu FCSB, scor 2-2

Viitorul Constanța a terminat la egalitate, pe teren propriu, meciul disputat în fața FCSB, scor 2-2, în play-off-ului Ligii 1 Betano. Gazdele au condus până spre finalul primei partide, prin golurile reușite de Ionut Vînă (min. 19) și Cristian Gavra (min. 36). Dennis Man a reușit să marcheze pentru FCSB în minutul 45, urmat de Constantin Budescu în minutul 56.

Ionuț Vînă, primul marcator al Viitorului spune că echipa a picat din punct de vedere fizic, în a doua parte a meciului. ”Sunt bucuros pentru golul de azi, dar trist pentru egal. Tinerețea noastră s-a văzut și pe teren, dar și pe tabelă. Cu CFR nu am respectat ce ne-a spus Mister, acum am respectat ce ne-a transmis. Hagi ne-a felicitat și ne-a cerut să încercăm să nu mai facem greșeli și să câștigăm. Am vorbit la pauză să nu ne retragem, dar nu am mai putut fizic”.

Cristi Gavra s-a bucurat mai mult pentru golul colegului său de cameră

Cristi Gavra s-a bucurat pentru golul lui Vînă. ”Am luat un punct cu o echipă foarte bună. După ce conduci, îți pare rău că nu ai luat trei goluri. Golul lui Vînă a fost unul superb, și mă bucur pentru el, colegul meu de cameră. Sper să mai înscrie astfel de goluri”, a declarat Gavra. Viitorul urmează să joace cu Universitatea Craiova, iar FCSB o va întâlni pe CFR Cluj. Vezi clasamentul actual al play-off-ului Ligii 1 Betano AICI!