Viitorul – Dinamo 4-1 în Liga 1 Betano. Mircea Rednic, primul eşec usturător de la revenire. Video

01.12.2018 | 21:53
Viitorul  Dinamo 41 in Liga 1 Betano Mircea Rednic primul esec usturator de la revenire Video

FC Viitorul Constanţa s-a impus în faţa celor de la Dinamo, scor 4-1, în etapa a 17-a din Liga 1 Betano, iar Mircea Rednic a bifat prima înfrângere pe banca „câinilor” de la revenire. Echipa pregătită de Gică Hagi a urcat pe locul doi în clasamentul Ligii 1 Betano, cu 32 de puncte, dar cu un meci în plus în faţa FCSB-ului, formaţie de pe locul 3. De partea cealaltă, Dinamo rămâne pe 10, cu 18 puncte, dar poate să fie depăşită de Dunărea Călăraşi, toate acestea dacă gruparea antrenată de Dan Alexa o să câştige meciul de pe „Ion Oblemenco” cu Dinamo Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos:  echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Final de meci!
Min. 90+4. PENALTY RATAT! Măţan şutează, dar Penedo a fost pe fază şi a respins.
Min. 90+3. PENALTY VIITORUL. Ianis Hagi cade în careul lui Penedo după un duel cu Grigore.
Min. 90. GOL VIITORUL! Houri îi trimite perfect lui Ianis Hagi, iar căpitanul Viitorului l-a învins pe Penedo. VIDEO
Min. 78. GOL VIITORUL! Vlad Achim primeşte bine în careul lui Penedo şi şutează de la cinci metri de lângă un adversar. Panamezul nu a avut nicio şansă. VIDEO
Min. 71. Ianis Hagi a profitat de o pasă greşită a fundaşilor de la Dinamo, a preluat pe pipet pe lângă Ricardo Grigore şi a pătruns în suprafaţa de pedeapsă. Căpitanul Viitorului a şutat puternic, din cădere, dar balonul a trecut peste poartă. VIDEO
Min. 58. Diogo Salomao a pătruns în careul lui Cojocaru pe dreapta, iar portughezul a încercat să finalizeze cu un şut puternic, dar Artean a respins în corner. Dinamoviştii au cerut penalty, pentru un henţ. După reluări s-a văzut că apărătorul Viitorului avea mâna lipită de corp. VIDEO
Min. 48. Artean a trimis de la distanţă, cu exteriorul, dar balonul a trecut pe lângă colţul lung al porţii lui Penedo.
Min. 37. GOL IANIS HAGI! Ianis Hagi reuşeşte să-l învingă pe Jaime Penedo din lovitură liberă. Portarul lui Dinamo nu a avut nicio reacţie. VIDEO
Min. 32. ELIMINARE DINAMO! Vlad Olteanu încasează al doilea cartonaş galben după un fault asupra lui Ianis Hagi şi este eliminat. VIDEO
Min. 13. GOL DINAMO! Cooper îi trimite perfect lui Diogo Salomao, iar lusitanul a centrat pe jos, Mattia Montini, lăsat liber în careu de jucătorii lui Gică Hagi, a preluat excelent şi a finalizat cu un şut la colţul lung.  VIDEO
Min. 4. GOL VIITORUL! Ianis Hagi şutează puternic de la mare distanţă, Penedo respinge în faţă, dar balonul ajunge la Denis Drăguş. Atacantul l-a învins fără probleme pe portarul panamez. VIDEO
UPDATE, ora 20.00. Min. 1. A început meciul de la Ovidiu.

UPDATE, ora 18.40. Iată echipele de start pentru Viitorul – Dinamo:

Foaia de joc de la Viitorul – Dinamo

Înaintea partidei din etapa a 17-a, FC Viitorul Constanța se află pe locul 3, cu 29 de puncte, după 9 victorii, două remize și 5 înfrângeri. De partea cealaltă, Dinamo București încă nu a scăpat de zona se play-out. Gruparea pregătită de Mircea Rednic se află pe poziția a 10-a, cu 18 puncte, la egalitate cu Hermannstadt. “Câinii” au 4 victorii, 6 remize și 6 înfrângeri în primele 16 runde.

Vezi ONLINE TV pe Telekom Sport, Look TV și Digi Sport Viitorul – Dinamo în Liga 1 Betano LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

Duelul dintre echipele pregătite de Gică Hagi și Mircea Rednic va avea loc pe stadionul Central din Ovidiu, de la ora 20.00, iar meciul o să fie transmis de Telekom Sport, Look TV și Digi Sport. Toate fazele importante ale întâlnirii care are loc în runda a 17-a vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.

Ianis Hagi într-un meci jucat de Viitorul cu Dinamo

În etapa anterioară din Liga 1 Betano FC Viitorul Constanța s-a impus cu greu pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1, dupa ce Ghiță a înscris golul victoriei pentru echipa lui Gică Hagi în minutul 85. De partea cealaltă, FC Dinamo București nu a reușit aă impresioneze pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș. “Câinii” au terminat la egalitate meciul jucat împotriva echipei pregătite de Mihai Teja, scor 1-1, după ce Trif a deschis scorul în minutul 77, iar Diogo Salomao a dat lovitura în minutul 90.

FC Viitorul Constanța – FC Dinamo București se joaca sâmbătă, 1 decembrie, de la ora 20.00, în etapa a 17-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, pe Telekom Sport, Look TV și Digi Sport. Toate fazele importante vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.