Video. Super imagini de la primul amical al Viitorului din Turcia

FANATIK.RO vă prezintă toate fazele meciului Viitorul - Galatasaray.
14.01.2018 | 16:12
Video Super imagini de la primul amical al Viitorului din Turcia

FC Viitorul Constanţa a disputat duminică primul meci amical din stagiul de pregătire din Antalya, Turcia, contra formaţiei Galatasaray. Turcii au reuşit să se impună cu scorul de 2-0.  VEZI MAI JOC VIDEO CU MECIUL! VEZI ÎN GALERIA FOTO MAI MULTE IMAGINI DE LA MECI!

Update. FINAL! FC Viitorul Constanţa – Galatasaray 0-2.

Update. VIITORUL – GALATASARAY 0-2! Galatasaray măreşte avantajul după un autogol înscris de Horj. Fundaşul transferat de la CFR Cluj a trimis în propria poartă după ce a vrut să preia o centrare a lui Belhanda.

Update. VIITORUL – GALATASARAY 0-1! Turcii au trecut în avantaj după golul înscris de Rodriguez în minutul 60.

Update. Eren şi-a încercat norocul la poarta Viitorului, dar Tordai a reţinut fără probleme.

Update. Claudiu Keşeru şi Cosmin Moţi sunt şi ei în Antalya cu Ludogoreţ şi au profitat de faptul că au avut după-amiaza liberă şi au mers la meciul amical dintre Viitorul şi Galatasaray. Fostul atacant al FCSB-ului s-a întreţiut câteva minute cu jucătorii lui Nicolae Dică.

Update. Pe stadion e linişte, deşi sunt aproximativ 300 de suporteri. Doar vocea lui Gheorghe Hagi se aude, care strigă în continuu la jucătorii său. Fatih Terim nu se aude deloc şi este foarte liniştit.

Update. Min. 28. Ianis Hagi şutează cu stângul de la 20 de metri, dar balonul loveşte bara.

Update. Aurelian Chiţu a avut şi el o ocazie uriaşă în minutul 26. Un fundaş de la Galatasaray scoate de pe linia porţii şutul lui Chiţu, care driblase şi portarul.

Update. Ianis Hagi a avut o acţiune frumoasă în minutul 25, finalizată cu un şut peste poartă.

Update. Jucătorii de la FCSB au primit liber în această după-amiază, iar Florin Tănase, Mihai Bălaşa, Florinel Coman, Dragoş Nedelcu, Ionuţ Larie şi Romario Benzar, foşti jucători ai Viitorului, tocmai ce au ajuns la meci. CLICK PE GALERIA FOTO PENTRU A VEDEA MAI MULTE IMAGINI!

Update. Galatasaray are prima ocazie a meciului în minutul 20. Tordai scoate şutul din voleu al lui Yasin.

Update. La meciul amical Viitorul – Galatasaray din Antalya sunt şi secunzii echipei naţionale a României, Jerry Gane şi Leo Toader.

Update. Gheorghe Hagi este foarte activ pe banca tehnică a Viitorul, iar “Regele” strigă cel mai mult la Ianis Hagi dintre toţi jucătorii Viitorului.

Update. Ianis Hagi are prima ocazie a meciului în minutul 7, atunci când a trimis din unghi puţin peste poartă.

Update. Ianis Hagi este titular la FC Viitorul Constanţa şi a primit tricoul cu numărul 10. “Regele” a decis ca banderola de căpitan a campioanei României să fie purtată de Bogdan Ţîru şi nu Ianis.

Update. Iasmin Latovlevici, fostul jucător al celor de la FCSB, este titular la Galatasaray.

Update. Nicolae Dică şi Meme Stoica sunt şi ei prezenţi la meciul amical disputat de FC Viitorul contra celor de la Galatasaray. Mai mult, cei doi au fost acompaniaţi de Viorel Tănase, antrenorul din acte de la FCSB.

Update. La meciul dintre FC Viitorul Constanţa şi Galatasaray Istanbul care are loc la Sueno Deluxe Hotel sunt aproximativ 300 de spectatori, deşi meciul trebuia să fie deschis doar pentru presă.

Update. Iată echipa de start a Viitorului: Tordai – Căpuşă, Ţîru, Hodorogea, Ganea – Cicâldău, Băluţă, Vână – Ianis – Gavra, Chiţu