Carousel hot news

Trică a luat foc după Viitorul – Iaşi 5-2: “Ruşine!”

Viitorul Constanţa şi CSM Politehnica Iaşi s-au întâlnit în primul meci al zilei din Liga 1 Betano, la Ovidiu şi s-a lăsat cu spectacol: 5-2 pentru echipa lui Hagi - vezi video! Pentru...
30.09.2017 | 20:45
Trică a luat foc după Viitorul - Iaşi 5-2:

Viitorul Constanţa şi CSM Politehnica Iaşi s-au întâlnit în primul meci al zilei din Liga 1 Betano, la Ovidiu şi s-a lăsat cu spectacol: 5-2 pentru echipa lui Hagi – vezi video! Pentru Viitorul au marcat Ţucudean (15, 40, 43, 50) şi Chiţu (44), iar pentru oaspeţi Platini (18) şi Jo Santos (70). Viitorul şi Poli Iaşi s-au mai întâlnit de opt ori în Liga 1, de trei ori s-au impus dobrogenii, de două ori au câştigat moldovenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Eugen Trică, antrenorul secund al CSM Poli Iaşi s-a declarat dezamăgit de jocul elevilor săi după înfrângerea fără drept de apel în etapa cu numărul 13 din Liga 1 în faţa grupării lui Hagi “Ruşine! Ruşine! Ruşine pentru jocul prestat azi. Am reuşit cel mai slab meci. Ne pare rău. Eram conştienţi că dacă nu reuşim să facem un joc bun să ne clasăm pe locul 6 în clasament, loc de play-off, n-am reuşit. O prestaţie slabă. Ruşine.”, a declarat Trică după meci. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Trică “Lucrăm la antrenament şi nu se vede nimic. Sunt dezamăgit”

George Ţucudean a trăit la intensitate maximă primele 45 de minute ale jocului cu Poli Iaşi. După ce a ratat incredibil în 4 situaţii de gol, Ţucudean s-a dezlănţuit şi a reuşit un hat-trick în 27 de minute! Două dintre golurile lui Ţucudean au fost cu adevarat spectaculoase! A doua sa reuşită a venit după o acţiune personală superbă, în care a dat mingea printre picioarele unui adversar, apoi a trimis în plasă fără ca măcar să privească poarta!“În minutul 5 s-a distrus totul. Am luat nişte goluri cu o uşurinţă mare. Dacă mai găseşte Ţucudean vreo doi fundaşi ca ai noştri, devine golgheter. Avem atacanţi, avem mijlocaşi, am lucrat toată săptămâna la antrenament şi nu s-a văzut deloc. O să aibă pauză jucătorii acum, dar avem de făcut o analiză. Au fost şi momente bune, dar puţine.”

FC Viitorul, campioana en-titre, a câştigat, sâmbătă, scor 5-2, meciul jucat pe teren propriu cu CSM Politehnica Iaşi. În urma acestui rezultat, FC Viitorul acumulează 17 puncte şi urcă, temporar, pe locul 7, în timp ce CSM Poli Iaşi rămâne pe locul 10, cu 15 puncte. “Marcăm, dar nu reuşim să câştigăm meciurile. Dacă jucăm tot aşa, play-offul e o pălărie prea mare pentru noi. Ne vom bate an de an cu Sepsi, Juventus şi Gaz Metan.”, a susţinut Trică la interviul de după meci.