Viitorul sună bine pentru Chiţu în Franţa. A marcat un noul gol pentru Valenciennes

Mihnea-Marsilian Totann
în STIRI INTERNATIONALE
21/07/2013, 13:38
Internaţionalul român s-a acomodat repede în Franţa

Aurelian Chiţu a marcat al doilea său gol în partidele de verificare ale noii sale echipe, Valenciennes FC. Atacantul român a intrat în repriza secundă a meciului cu SM Caen (liga secundă) şi a înscris, în minutul 72, golul care a stabilit scorul final, 2-2. Fostul jucător al Viitorului Constanţa mai punctase în duelul cu belgienii de la Zulte-Waregem, scor 1-1.

Chiţu a fost transferat de formaţia clasată pe locul 11 în ediţia trecută a campionatului Franţei contra sumei de 700.000 de euro.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI