Viitorul – U Craiova 0-0. Remiză albă la Ovidiu. Oltenii rămân pe locul 3! Video

03.02.2019 | 20:50
Viitorul  U Craiova 00 Remiza alba la Ovidiu Oltenii raman pe locul 3 Video

FC Viitorul – U Craiova s-a jucat în runda a 22 -a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, scor 0-0. Oltenii puteau să câștige meciul de la Ovidiu, dar Koljic a ratat un penalty în minutul 31. Oltenii termin runda a 22-a pe locul 3, cu 39 de punctem iar Viitorul pe 4, cu 34. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 90+2. Final de meci!

Min. 79. Ianis Hagi scapă singur cu Piglaicelli, dar portarul lui U Craiova a respins în corner.

Min. 66. Ianis Hagi i-a pasat perfect lui Nooijer, dar olandezul nu a reușit să îl învingă pe Pigliacelli. VIDEO

Min. 54. Cicâldău a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, balonul a fost deviat de Kelic, dar a trecut pe lângă poarta lui Cojocaru. VIDEO

Min. 45. Nooijer se îndreaptă spre poarta lui Pigliacelli, dar Donkor se retrage bine și îndepărtează pericolul.

Min. 31. PENALTY RATAT! Koljic execută slab, iar Cojocaru respinge în corner. VIDEO

Min. 30. PENALTY! Kuipers primește cartonașul galben după ce l-a faultat pe Koljic în careu. Arbitrul arată punctul de la 11 metri. VIDEO

Min. 17. Ianis Hagi întoarce bine pentru Achim, dar acesta trimite pe lângă poarta lui Pigliacelli. VIDEO

Miin. 15. Ianis Hagi a executat o lovitură liberă de pe partea dreaptă, balonul a ajuns la Tîru, dar Pigliacelli a reținut. VIDEO

Min. 2. Donkor a văzut cartonașul galben după un fault făcut asupra lui Ianis Hagi.

UPDATE, ora 20.00. A început meciul.

UPDATE, ora 19.40. Jucătorii au ieșit la încălzire.

? Baieții noștri au ieșit la încălzire.#SustineStiinta #CampioniLaSuporteri #AsaELaCraiova

Gepostet von Universitatea Craiova am Sonntag, 3. Februar 2019

UPDATE, ora 18.35. Echipele de start:

Întâlnirea dintre FC Viitorul Constanța și U Craiova are loc pe stadionul Central din Ovidiu, duminică, 3 decembrie, de la ora 20.00, în etapa 22 din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019. Înainte de startul meciurilor oficiale din 2019, fosta campioană a României a jucat 7 partide amicale în stagiul de pregătire din Antalya, iar jucătorii lui Gică Hagi au obținut o victorie, au pierdut de 5 ori și au remizat o dată. De partea cealaltă, U Craiova a jucat în patru meciuri, iar oltenii au câștigat două și au remizat de 2 ori.

FC Viitorul – U Craiova Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look TV

Partida FC Viitorul Constanța – U Craiova care se joacă pe stadionul Central din Ovidiu se poate vedea Live Stream Online la TV pe Telekom Sport, Digi Sport și Look TV. Mai mult, toate fazele importante ale meciului din etapa cu numărul 22 vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.

Liga 1 Betano LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

În ultima etapă din Liga 1 Betano, cea cu numărul 21, FC Viitorul Constanța a fost învinsă de Hermannstadt, scor 1-0, după golul înscris de Dumitriu în minutul 12. De partea cealaltă, U Craiova s-a impus în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 2-0, după dubla reușită de Alexandru Mitriță (min. 52 87).