Visul lui Gigi Becali prinde contur! Pasa genială a lui Dennis Man de la golul victoriei FCSB-ului cu Hermannstadt. VIDEO

Andrei Șchiopu
în FCSB
05/03/2020, 22:11
Dennis Man. Sursă foto: sportpictures.eu

FCSB a reușit să se califice în semifinalel Cupei României după o victorie cu 2-1 la Sibiu, cu Hermannstadt. Golul victoriei al vicecampioanei României a fost înscris în minutul 89 de Florinel Coman, care a primit o pasă genială cu călcâiul de la Dennis Man.

Pasa genială a lui Dennis Man de la golul victoriei FCSB-ului

Dennis Man a intrat la începutul reprizei secunde din meciul cu Hermannstadt și a reușit să-și pună amprenta pe jocul FCSB-ului. În minutul 89, Man, înconjurat de fundașii adverși, i-a trimis o pasă cu călcâiul lui Florinel Coman, care l-a executat pe Novo.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

VEZI VIDEO CU GOLUL AICI

Dennis Man are o creștere de formă după începutul slab de an și în afară de pasa de gol a victoriei FCSB-ului în fața lui Hermannstadt, a reușit să marcheze și în prima partidă din play-off, cu FC Botoșani (2-2).

După faza din finalul meciului, Dennis Man se apropie de visul lui Gigi Becali care speră să îl vândă pe o sumă colosală într-un campionat puternic din străinătate.