Vlad Chiricheș, mulțumit de tinerii jucători, dar supărat pe prestația naționalei

Andrei Bogdan Şchiopu
în Fortuna
08/09/2019, 22:18
Vlad Chiricheș, căpitanul naționalei. Sursă foto: sportpictures.eu

România a câștigat cu 1-0 meciul de la Ploiești cu Malta. Singurul gol al partidei a fost înscris de George Pușcaș în minutul 47, după o centrare din corner al lui Ianis Hagi. În minutul 88 al duelului, jucătorii Maltei au avut un gol anulat. România se află, temporar, pe locul 3 în grupa F, cu 10 puncte în 6 meciuri. Vlad Chiricheș a vorbit după meci și i-a felicitat pe tinerii jucători care au intrat pe teren.

Chiricheș a fost mulțumit de tinerii fotbaliști care au jucat cu Malta

Vlad Chiricheș a vorbit la sfârșitul meciului despre cum a simțit partida din teren: „Băieții de la U21 au intrat foarte bine pe teren, toți cei care au intrat s-au acomodat foarte bine și au făcut un meci bun. Noi nu am făcut o partidă prea bună, trebuie să analizăm ce am greșit pentru ca în următorul meci să fie mai bine”

„Fanii ne-au încurajat pe toată durata partidei și le mulțumim. Sper să nu jucăm fără spectatori pentru că ei ne ajută”, a mai declarat căpitanul naționalei.

Înainte de meciurile naționalei cu Spania și Malta, Vlad Chiricheș a fost transferat de Sassuolo de la Napoli pentru 12.000.000 de euro.