Vlad Dragomir e campion în Anglia! Arsenal a câștigat titlul la juniori

Autor: Traian Terzian | 21.04.2018 | 10:16
Vlad Dragomir în timpul unui meci pentru Arsenal U23

Căpitanul echipei naționale under-19 a României, Vlad Dragomir, a câștigat titlul de campion cu formația Arsenal Londra în Premier League 2.

În ultima etapă a sezonului, juniorii formației londoneze s-au impus cu scorul de 3-1 în deplasare, pe Stadionul Olimpic, echipa West Ham United și și-a asigurat matematic titlul de campioni. Arsenal a acumulat 42 de puncte, cu cinci mai multe decât FC Liverpool, care mai are un meci de jucat.

Vlad Dragomir a marcat șase goluri în acest sezon

Mijlocașul român a fost titular în ultima etapă și a fost schimbat în minutul 60, la scorul de 2-0. Golurile lui Arsenal au fost marcate de Nelson 20 și Nketiah 27, 70, în timp ce pentru gazde a punctat Quina, în minutul 82.

”Campioni la juniori! O performanţă extraordinară în acest sezon. Bine lucrat, băieţi!”, a scris Vlad Dragomir pe contul său de Instagram, unde a postat o poză cu bucuria echipei de la finalul partidei. Echipa de juniori a clubului Arsenal Londra a fost felicitată și pe contul de Instagram al Premier League.

#PremierLeague Youth Champions ?Brilliant performance this season? Well done boys ♥️ #WeAreTheArsenal #Champions #COYG #VD

A post shared by Vlad Dragomir (@vlad.dragomir) on

Congratulations, @Arsenal! The 2017/18 #PL2 Division 1 champions ?

A post shared by Premier League (@premierleague) on

Vlad Dragomir a jucat 20 meciuri în acest sezon pentru Arsenal U23, timp în care a marcat de şase ori.

• Nr. 837: 32 pagini + CD. Doar 10 lei!