Tănase, ironizat de un fost coleg: "Să nu bată vântul, că iar cade!"

florin tănase, Liga 1 Betano, Voluntari-FCSB, dragos balaur

Război între doi foşti coechipieri de la Viitorul înaintea partidei Voluntari - FCSB, din Liga 1. Portarul ilfovenilor, Dragoş Balauru, l-a ironizat pe Florin Tănase pentru obiceiul său de a forţa obţinerea de lovituri libere şi penalty-uri.

"Sperăm să nu bată vântul, ca să nu cadă iar Florin Tănase", l-a ironizat Balauru pe fostul său coleg de la Viitorul. În primul meci din returul Ligii 1 Betano, FC Voluntari primeşte vizita celor de la FCSB, partidă programată vineri, de la ora 20:45. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Conflictul dintre Florin Tănase şi Dragoş Balauru a început încă din prima etapă a acestui sezon. În partida tur dintre FCSB şi FC Voluntari, pe Arena Naţională, Tănase a obţinut o lovitură de pedeapsă acordată foarte uşor, după o intervenţie uşor hazardată a lui Balauru.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Portarul de la FC Voluntari a protestat vehement la decizia centralului George Găman. În cele din urmă, Constantin Budescu a fost cel care a transformat de la punctul cu var. Bălan a adus egalarea în repriza secundă, iar Nicolae Dică a fost salvat la debut de Dennis Man, care a punctat cu o lovitură de cap în prelungirile partidei.

FCSB este pe locul doi în Liga 1 Betano, cu patru puncte mai puţine decât liderul CFR Cluj. FC Voluntari este pe locul 9 în Liga 1 Betano, cu 15 puncte la finalul turului. Formaţia lui Claudiu Niculescu speră să prindă un loc în play-off. Este la trei puncte în spatele echipei de pe locul şase, ACS Poli Timişoara.