Carousel hot news

VIDEO. FC Voluntari – ACS Poli 1-0. Niculescu, victorie în minutul 91, şi se apropie de Dinamo

Un meci care părea că s-ar putea juca o săptămână şi tot nu s-ar fi înscris vreun gol, şi-a desemnat totuşi o câştigătoare în primul minut de prelungiri. Alex Tudorie a fost din nou...
19.09.2017 | 20:27
VIDEO. FC Voluntari - ACS Poli 1-0. Niculescu, victorie în minutul 91, şi se apropie de Dinamo

Un meci care părea că s-ar putea juca o săptămână şi tot nu s-ar fi înscris vreun gol, şi-a desemnat totuşi o câştigătoare în primul minut de prelungiri. Alex Tudorie a fost din nou decisiv pentru FC Voluntari, ca şi acum două runde, în faţa lui Sepsi, şi i-a adus lui Claudiu Niculescu trei puncte mari. Clau-gol vine astfel la două puncte de Dinamo şi se apropie ameninţător de zona de “play-off”. De partea cealaltă, echipa lui Ionuţ Popa pare să fi uitat drumul spre poartă, după ce a remizat “alb” şi în faţa lui Sepsi, etapa trecută. Una peste alta, un meci chinuitor pentru public, salvat doar de reuşita din final a golgheterului regăsit, Tudorie…

**************************************************************************************

Etapa intermediară din Liga 1 Betano debutează astăzi, prin partida FC Voluntari – ACS Poli Timişoara, care se va disputa de la ora 18:30, pe stadionul “Ilie Oană” din Ploieşti. Vezi aici ONLINE Voluntari – Timisoara LIVE STREAM Liga 1.

Adrian-Florin Chivulete va oficia partida, urmând să fie asistat la cele două linii de către Vasile Marinescu şi Ciprian Danşa. Marcel Bîrsan va fi arbitrul de rezervă, iar observator a fost desemnat Liviu Ciubotariu. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Claudiu Niculescu va conduce în continuare echipa ilfoveană, având în vedere că nu s-a concretizat numirea lui pe banca tehnică a lui Dinamo, după plecarea lui Cosmn Contra la echipa naţională a României. “Sunt dezamăgit doar că s-a vehiculat numele meu, da. Trebuie să recunosc, mi-a distras puţin atenţia de la ceea ce am de făcut aici. Aceste zvonuri nu au făcut bine. Nici mie, nici băieţilor. Dar de astăzi se şterge totul cu buretele, pentru că sunt antrenorul lui FC Voluntari. Am o clauză eliberatoare, să zic aşa, dar nu m-am gândit la ea în aceste zile”, a spus Niculescu la conferinţa premergătoare partidei Voluntari-Timişoara.