SPECIAL FANATIK
Andrei Bogdan Şchiopu
în Fotbal international
02/11/2019, 23:52
Weekend de coşmar pentru pariori! PSG, Barcelona sau Bayern Munchen, umilite! City şi Liverpool au gâfâit pentru victorie. Cota marilor surprize de Halloween era de 44.023 SPECIAL FANATIK
Jucătorii lui Bayern Munchen. Sursă foto: focus.de

Weekend-ul acesta a fost de coșmar pentru pariori, iar surprizele s-au ținut lanț. Bayern Munchen a fost umilită în deplasarea de la Eintracht Frankfurt, PSG a pierdut în mod surprinzător cu Dijon, iar Levante a întors scorul cu Barcelona și a înscris 3 goluri în 7 minute, ca și cum campioana Spaniei era o echipă ușor de abordat.

Weekend de coșmar pentru pariori

Mai multe meciuri din acest weekend au fost de coșmar pentru pariori, dar unele surprize puteau să-i îmbogățească pe tipserii români. Eintracht Frankfurt a spulberat-o pe Bayern Munchen cu 5-1 pe teren propriu, iar cota pentru o victorie a gazdelor era de 6.25. PSG, campioana Franței, s-a încurcat pe terenul lui Dijon și a pierdut cu 2-1, deși a condus cu 1-0, iar pentru o victorie a gazdelor, cota era de 11.50.

Campioana Spaniei este în cădere liberă și a înregistrat încă un rezultat foarte slab în La Liga. Barcelona a pierdut pe terenul lui Levante cu 3-1, deși au condus la pauză cu 1-0, dar gazdele au întors soarta partidei în 7 minute, în care au marcat de 3 ori. Cota pentru o victorie a lui Levante în meciul cu Barcelona era de 8.75. Rapid Viena a pierdut în mod surprinzător cu St. Polten, 0-1, care avea cotă 10 pentru o victorie pe terenul fostei echipe a lui Andrei Ivan. Real Madrid a reușit doar un rezultat de egalitate pe teren propriu cu Real Betis, iar cota pentru o remiză era de 7,00.

• 44023,43 era cota maximă în cazul în care un parior nimerea toate surprizele din weekend

Alte meciuri au fost aproape de a se transforma în surprize

Weekendul a venit cu multe meciuri de-a dreptul nebune, iar unele dintre acestea au fost aproape de a se transforma în surprize. Liverpool a fost condusă de Aston Villa cu 0-1 până în minutul 86 când Andy Robertson a egalat, iar Sadio Mane a marcat golul victoriei în minutul 94 al duelului și a adus victoria trupei lui Jurgen Klopp. Manchester City a avut un meci aproape tras la indigo cu cel al „cormoranilor”, iar băieții lui Pep Guardiola a fost condusă la pauză cu 0-1 de Southampton, dar a revenit prin golurile lui Sergio Aguero din minutul 70 și prin reușita lui Kyle Walker din minutul 86.

Inter Milano a avut de asemenea viața grea pe terenul lui Bologna, care a condus cu 1-0 din minutul 59 când Bruno Soriano a deschis scorul. Romelu Lukaku a fost salvatorul „nerazzurrilor” și a marcat de două ori în minutele 75 și 90 și îi aduce victoria lui Antonio Conte.

• Levante – Barcelona 3-1 (1 solist – 8,75)
  • Eintracht Frankfurt – Bayern Munchen 5-1 (1 solist – 6,25)
  • Dijon – PSG 2-1 (1 solist – 11,50)
  • Rapid Viena – St. Polten 0-1 (2 solist – 10,00)
  • Real Madrid – Betis 0-0 (x – 7,00)