Video. Gol ireal marcat de Chelsea! Elevii lui Conte au reuşit o fază de care e mândru şi Guardiola

Tibi Demeter
în Fotbal international
20/01/2018, 18:00

Chelsea a câştigat cu 4-0 împotriva celor de la Brighton, în runda cu numărul 24 din Premier League şi a urcat pe locul secund în campionat, cel puţin până la finalul partidei dintre Burnley şi Manchester United.

Trupa antrenată de Antonio Conte a avut un start de partidă excelent, iar după doar şase minute tabela arăta un 2-0 în dreptul londonezilor. Eden Hazard a deschis scorul în minutul 3, iar după alte trei minute, brazilianul Willian a înscris golul începutului de an, după o fază colectivă de excepţie.

Brighton – Chelsea 0-4. Golul lui Willian i-a lăsat mască şi oamenii de la BBC

Sud-americanul din linia ofensivă a lui Chelsea a înscris de la marginea careului, după două pase cu călcâiul reuşite de Eden Hazard şi Michy Batshuayi, lucru care i-a făcut pe specialiştii de la BBC să afirme că este o fază perfectă de fotbal.

Chelsea a câştigat partida cu Brighton în cele din urmă cu 4-0, datorită goluri înscrise în partea secundă de Eden Hazard, în minutul 77 şi Victor Moses în 89. Londonezii au ajuns astfel la 12 partide fără înfrângere în toate competiţiile după meciul cu Brighton.