Premier League

Wolverhampton – Manchester City 3-2 în Premier League. VIDEO cu rezumatul. Revenire de senzație a „lupilor” de la 0-2. Guardiola, la 14 puncte de Liverpool

27.12.2019 | 23:45
Wolverhampton  Manchester City 32 in Premier League VIDEO cu rezumatul Revenire de senzatie a lupilor de la 02 Guardiola la 14 puncte de Liverpool
Wolverhampton - Manchester City 3-2 s-a jucat în etapa a 19-a din Premier League

Manchester City a fost învinsă de Wolverhampton, deși a condus cu 2-0 în minutul 50. Formația lui Pep Guardiola a jucat în inferioritate numerică din minutul 10, după eliminarea portarului Ederson, dar a reușit să deschidă scorul prin Raheem Sterling, care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 25.

Mijlocașul de bandă a făcut 2-0 la cinci minute după reluare și nimic nu anunța ce avea să urmeze în ultimele 40 de minute. Adama Traore a profitat de o greșeală a lui Benjamin Mendy și a redus din diferență în minutul 55, Raul Jimenez a marcat golul egalizator în minutul 82, iar Matt Doherty a dat lovitura decisivă în prelungirile partidei.

Cu această victorie, Wolverhampton urcă pe locul cinci, la doar două puncte în spatele ultimei poziții de Champions League, în timp ce City rămâne la 14 puncte de liderul Liverpool.

Wolverhampton – Manchester City 3-2 din Premier League se joaca azi, 27 decembrie 2019 22:45. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Eurosport. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Wolverhampton – Manchester City  3-2

Wolverhampton Wolverhampton
27 decembrie 2019 22:45
3-2
Manchester City Manchester City

Echipe de start Wolverhampton – Manchester City

Wolverhampton (3-4-3): Rui Patricio, Conor Coady, Leander Dendoncker, Romain Saiss, Matt Doherty, Ruben Neves, Joao Moutinho, Jonny Castro, Adama Traore, Diogo Jota, Raul Jimenez

Rezerve: John Ruddy, Ryan Bennett, Ruben Vinagre, Max Kilman, Jesus Vallejo, Patrick Cutrone, Pedro Neto

Manchester City (4-3-3): Ederson, Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Fernandinho, Benjamin Mendy, Bernardo Silva, Kevin De Bruyne, Rodri, Sergio Aguero, Raheem Sterling, Riyad Mahrez

Rezerve: Claudio Bravo, Joao Cancelo, Jose Tasende, Eric Garcia, Philip Foden, Ilkay Gundogan, Olexandr Zinchenko

Comentariul LIVE Wolverhampton – Manchester City 3 -2

• 00:42:31
    Sfârşitul partidei
  • 90:00
    Manchester City aruncă de la margine.
  • 90:00
    Nuno Espirito Santo îl introduce pe Ryan Bennett în locul lui Raul Jimenez.
  • 90:00
    Manchester City presează și Raheem Sterling are o mare ocazie de gol, însă mingea lovește transversala!
  • 90:00
    Repunere din 6 metri pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 90:00
    S-a acordat o lovitură liberă pentru oaspeti.
  • 90:00
    Manchester City are un corner, Ilkay Gundoganse pregătește sa îl execute.
  • 90:00
    Nicolas Otamendi de la Manchester City pare a fi în regulă și revine pe teren.
  • 90:00
    Repriza va fi prelungită cu 4 minute
  • 88:00
    Gooool! Matt Doherty înscrie pentru Wolverhampton Wanderers, care preia conducerea, 3-2! Ce pasă de gol a dat Raul Jimenez!
  • 87:57
    Jocul a fost întrerupt! Nicolas Otamendi (Manchester City) se zvârcolește de durere pe teren, are nevoie de îngrijiri.
  • 87:17
    Lovitură liberă pentru Manchester City.
  • 86:40
    Aut Wolverhampton Wanderers în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 85:37
    Manchester City repune mingea în joc.
  • 84:30
    Aut Wolverhampton Wanderers.
  • 83:31
    Aruncare de la margine Wolverhampton Wanderers.
  • 82:52
    Arbitrul Martin Atkinsonacordă o lovitură liberă pentru Manchester City în jumătatea proprie.
  • 81:26
    Gol! Raul Jimenez egalează, 2-2! Frumoasă pasa lui Adama Traore la gol!
  • 80:03
    Lovitură liberă Manchester City în propria jumătate.
  • 79:47
    Arbitrul Martin Atkinson a acordat o lovitură de la colț pentru Wolverhampton Wanderers. Execută Joao Moutinho.
  • 78:21
    Iese Diogo Jota, intră Pedro Neto.
  • 78:07
    ArbitrulMartin Atkinson indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 77:52
    Aruncare periculoasă pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 76:07
    Wolverhampton Wanderers presează în atac, însă șutul lui Matt Doherty nu găsește poarta.
  • 76:07
    Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Manchester City.
  • 75:19
    Șansă bună pentru Wolverhampton Wanderers, e lovitură liberă.
  • 74:31
    Joao Moutinho (Wolverhampton Wanderers) bate un corner.
  • 72:35
    Jocul se reia pe Stadionul Molineux cu repunerea celor de la oaspeti.
  • 72:35
    Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers) câștigă un duel aerian, dar trimite cu capul mult peste.
  • 71:53
    Ruben Vinagre îi ia locul lui Jonny Castro pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 71:35
    Wolverhampton Wanderers are o lovitură liberă periculoasă.
  • 70:10
    Wolverhampton Wanderers bate un aut în jumătatea proprie.
  • 69:47
    Manchester City are un aut în jumătatea celor de la Wolverhampton Wanderers.
  • 69:13
  • 68:37
    Adama Traore trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 67:42
    Pericol pentru Manchester City, Wolverhampton Wanderers are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 67:04
    Wolverhampton Wanderers atacă prin Romain Saiss. Totuși, finalizarea acestuia nu schimbă tabela.
  • 67:04
  • 66:21
    Ilkay Gundogan îi ia locul lui Kevin De Bruyne.
  • 65:48
    Kevin De Bruyne (Manchester City) șutează, dar ratează ținta.
  • 65:48
    Wolverhampton Wanderers au repunerea în joc.
  • 63:49
    Aruncare pentru Wolverhampton Wanderersîn jumătatea proprie.
  • 63:28
    Manchester City primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 62:48
    Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers) trimite la poartă, fără rezultat însă.
  • 62:29
    Aut pentru Wolverhampton Wanderersîn apropierea careului advers.
  • 61:27
    Wolverhampton Wanderers are un aut în jumătatea celor de la Manchester City.
  • 60:22
    Manchester City repune din 6 metri.
  • 59:12
    Nicolas Otamendi, de la oaspeti, vede cartonașul galben.
  • 59:09
    Arbitrul Martin Atkinson fluieră lovitură liberă pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 57:22
    ArbitrulMartin Atkinson acordă o lovitură liberă pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 55:36
    Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 55:14
    Arbitrul Martin Atkinson semnalizează aut de margine pentru Wolverhampton Wanderers în jumătatea celor de la Manchester City.
  • 54:00
    Gol! Wolverhampton Wanderers vrea să revină, 1-2! Un assist frumos al lui Ruben Neves.
  • 53:24
    Wolverhampton Wanderers aruncă de la margine.
  • 53:05
    Wolverhampton Wanderers are aut.
  • 52:25
    Încearcă Raul Jimenez dar nu nimerește poarta.
  • 52:25
    Lovitură de poartă Manchester City.
  • 51:19
    Aut de margine pentru Manchester City.
  • 49:00
    Gol! Manchester City face 0-2! Excelent assist a lui Kevin De Bruyne!
  • 47:27
    Aut Manchester City.
  • 47:10
  • 46:29
    Trage Diogo Jota dar balonul trece pe lângă poartă.
  • 46:30
  • 46:05
    Aut de margine pentru Wolverhampton Wanderers în jumătatea adversă.
  • 23:52:38
    A început
    repriza a doua

––––––––––––––-
  • 45:00
    Schimbare la oaspeti: Riyad Mahrez e înlocuit de Eric Garcia.
  • 23:37:37
    Sfârşitul reprizei
  • 45:00
    Manchester City bate un aut în jumătatea proprie.
  • 45:00
  • 45:00
  • 45:00
    Adama Traore (Wolverhampton Wanderers) șutează pe poartă, dar intervine portarul.
  • 45:00
    Wolverhampton Wanderers primește o lovitură liberă.
  • 45:00
  • 45:00
    Wolverhampton Wanderers are o lovitură liberă interesantă, Manchester City e sub presiune.
  • 45:00
    Aut Wolverhampton Wanderersîn apropierea careului.
  • 45:00
    Wolverhampton Wanderers avansează prin Ruben Neves, care își încearcă șutul. Mingea prinde cadrul porții, dar tabela ramâne neschimbată.
  • 45:00
    Arbitrul Martin Atkinson dă un aut pentru Wolverhampton Wanderers aproape de careul celor de la Manchester City.
  • 45:00
    Repriza va fi prelungită cu 7 minute
  • 43:56
    Șut bun al lui Raul Jimenez, dar fără rezultat.
  • 43:26
    Lovitură liberă pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 42:17
    Wolverhampton Wanderers primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 38:57
  • 38:07
    Jonny Castro și-a revenit și se întoarce pe gazon.
  • 36:47
    Arbitrul Martin Atkinson nu a fluierat încă reluarea jocului deoarece Jonny Castro de la Wolverhampton Wanderers este încă întins pe gazon.
  • 35:45
    Raheem Sterling de la Manchester City este surprins în ofsaid.
  • 35:09
    Lovitură liberă pentru Manchester Cityîn jumătatea adversă.
  • 33:51
  • 33:14
  • 32:45
    Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 32:16
    Aruncare pentru Manchester Cityîn jumătatea proprie.
  • 30:07
    Aut Wolverhampton Wanderers în terenul advers.
  • 28:57
    Raheem Sterling (Manchester City) trimite pe lângă poartă.
  • 28:57
    Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Wolverhampton Wanderers.
  • 27:35
  • 27:05
  • 26:49
    Aruncare pentru Wolverhampton Wanderers într-o zonă periculoasă.
  • 25:57
    Lovitură liberă Wolverhampton Wanderers în jumătatea adversă.
  • 24:00
    Gooool! Manchester City e în avantaj datorită reușitei lui Raheem Sterling!
  • 24:28
    Manchester City primește un penalty! Raheem Sterling execută… dar ratează!
  • 22:00
    Hopa! Manchester City are șansa de a marca, tocmai a primit un penalty!
  • 23:02
    Raheem Sterling ratează penalty-ul!
  • 22:00
    Este penalty pentru Manchester City!
  • 20:13
  • 19:18
    Matt Doherty trimite balonul pe poartă, dar fără rezultat.
  • 19:10
    Lovitură de colț pentru Wolverhampton Wanderers.
  • 17:43
    Repunere din 6 metri pentru Manchester City.
  • 16:14
    Wolverhampton Wanderers repune mingea în joc.
  • 15:16
  • 14:58
    Diogo Jota a revenit pe teren.
  • 14:48
    Joao Moutinho (Wolverhampton Wanderers) șutează pe poartă, dar ratează.
  • 14:27
    S-a acordat o lovitură liberă pentru gazde.
  • 13:25
    Manchester City face o schimbare: Claudio Bravo în locul lui Sergio Aguero.
  • 12:05
    Meciul de pe Stadionul Molineux a fost întrerupt pentru câteva clipe. Diogo Jota este întins pe gazon și acuză o accidentare.
  • 11:20
    Benjamin Mendy revine pe teren.
  • 11:00
    Ederson vede roșu!
  • 7:55
    Martin Atkinson întrerupe meciul pentru a i se acorda îngrijiri medicale lui Benjamin Mendy.
  • 6:59
    ArbitrulMartin Atkinson indică aut de margine pentru gazde.
  • 6:35
    Manchester City are aut în apropierea careului.
  • 6:24
    Aruncare pentru oaspeti în jumătatea echipei adverse.
  • 5:46
  • 4:34
    Aut Manchester City în terenul advers.
  • 3:50
  • 2:27
  • 1:40
    Wolverhampton Wanderers repune din 6 metri.
  • 1:06
    Lovitură liberă pentru Wolverhampton Wanderers în jumatătea proprie.
  • 0:47
    Aruncare de la margine Manchester City.

• S-a dat startul meciului.

Urmarește Live Score meciul Wolverhampton – Manchester City, din Premier League. Meciul are loc pe 27 decembrie 2019 22:45. Toate informațiile despre Wolverhampton – Manchester City sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Wolverhampton – Manchester City, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Wolverhampton și Manchester City și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din Premier League. Meciul dintre Wolverhampton şi Manchester Cityeste arbitrat de Atkinson, Martin