Carousel hot news

Jucătoarea daneză de tenis Caroline Wozniacki, în vârstă de 27 de ani, trăieşte cele mai frumoase clipe în acest sfârşit de an. După ce a câştigat Turneul Campioanelor de la Singapore,...
Autor: Vicentiu Dinescu | 03.11.2017 | 20:40

Jucătoarea daneză de tenis Caroline Wozniacki, în vârstă de 27 de ani, trăieşte cele mai frumoase clipe în acest sfârşit de an. După ce a câştigat Turneul Campioanelor de la Singapore, Wozniacki a anunţat, vineri, pe pagina sa oficială de Facebook, că s-a logodit cu baschetbalistul american David Lee, în vârstă de 34 de ani. Cei doi au sunt împreună din decembrie 2015.

”Cea mai fericită zi din viaţa mea, ieri, când i-am răspuns «Da» sufletului meu pereche David Lee”, a scris jucătoarea de tenis Caroline Wozniacki, ataşând o fotografie cu mâna ei având inelul pe deget. Şi baschetbalistul american David Lee a anunţat logodna, pe Instagram: ”A spus DA! Extrem de încântat că sunt logodit cu sufletul meu pereche!”. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Wozniacki a mai fost logodită cu Rory McIlroy

Caroline Wozniacki a mai fost logodită o dată, în 2014, cu jucătorul nord-irlandez de golf Rory McIlory. Daneza a câştigat, duminică, Turneul Campioanelor, de la Singapore, învingând-o în finală pe sportiva americană Venus Williams, scor 6-4, 6-4. Wozniacki a mai fost finalistă la Turneul Campioanelor în 2010, când a fost învinsă de belgianca Kim Clijsters.

Wozniacki a ajuns în finală trecând în penultimul act de Karolina Pliskova, rezultat în urma căruia Simona Halep a încheiat anul pe primul loc în ierarhia mondială. Singura care ar fi putut să o întreacă pe Halep era Karolina Pliskova, dacă ar fi câştigat turneul. David Lee joacă pentru echipa San Antonio Spurs în NBA. El a mai evoluat la echipele New York Knicks, Golden State Warriors, Boston Celtics şi Dallas Mavericks.

She said YES! So thrilled to be engaged to my soulmate! ❤️?