Luana Martinescu    Traian Terzian
in Champions League
12/12/2018, 23:43
Young Boys – Juventus 2-1. Torinezii merg în optimi de pe primul loc. Ronaldo a oferit un assist GALERIE FOTO
Întâlnirea Young Boys - Juventus, din ultima etapă a fazei grupelor din Champions League, va avea loc miercuri, de la ora 22:00

Young Boys a produs surpriza împotriva lui Juventus, impunându-se cu 2-1, însă victoria  contat doar pentru palmares. Cristiano Ronaldo a pasat decisiv la golul înscris de Paulo Dybala în minutul 87. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Min. 80 – GOOOOOL JUVENTUS! Dybala reduce din diferență

Min. 68 – GOOOOOL YOUNG BOYS! Înscrie același Hoarau

Min. 28 – GOOOOOOL YOUNG BOYS! Hoarau deschide scorul din penalty

UPDATE. Echipele de start

Echipe de start Yougn Boys - Juventus
Echipe de start Young Boys – Juventus

Întâlnirea Young Boys – Juventus, din ultima etapă a fazei grupelor din Champions League, va avea loc miercuri, de la ora 22:00. Întânirea este una de palmares, deoarece campioana Italiei este deja calificată în optimile de finală, iar formația elvețiană nu mai are șanse nici la locul 3.

Juventus Torino conduce în clasamentul Grupei H din Liga Campionilor cu două puncte avans față de Manchester United, dar are nevoie de o victorie în Elveția pentru a fi sigură că termină pe primul loc. Italienii își pot păstra șefia în grupă și cu un egal sau o înfrângere, dar asta doar în cazul în care englezii nu se impun la Valencia.

Young Boys – Juventus Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport

De partea cealaltă, elvețienii vor încerca să aibă o prestație care săi facă mândri de faptul că au ajuns în grupele Champions League și, poate, cu puțin noroc să reușească chiar prima victorie. În meciul tur de la Torino, campioana Elveției a cedat fără drept de apel, scor 0-3, golurile italienilor fiind realizate de argentinianul Paulo Dybala.

Paulo Dybala sărbătorește la unul dintre cele trei goluri marcate în meciul Juventus - Young Boys 3-0
Paulo Dybala sărbătorește la unul dintre cele trei goluri marcate în meciul Juventus – Young Boys 3-0

Meciul Young Boys – Juventus se va disputa miercuri, de la ora 22:00 și va fi transmis în direct de Telekom Sport 2 şi Digi Sport 2. Toate fazele importante şi golurile vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO pe FANATIK. Întâlnirea de la Berna va fi arbitrată de germanul Tobias Stieler.

Champions League LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

Gazdele au mari probleme înaintea partidei împotriva campioanei Italiei, antrenorul Gerardo Seoane neavându-i la dispoziție pe Jordan Lotomba, Sekou Sanogo și Gregory Wuthrich, dar speră în recuperarea lui Djibril Sow și a lui Steve von Bergen. Max Allegri nu are decât o singură problemă de lot, accidentarea fundașului Andrea Barzagli, dar ar putea odihni câteva piese importante. Alex Sando, Moise Kean și Sami Khedira sunt și ei incerți.

Juventus este mare favorită la victorie având o cotă de 1,50, în timp ce un succes al elvețienilor este cotat la 6,50, iar un egal la 4,30. Bookmakerii oferă o cotă de 2,30 pentru o victorie a ”Bătrânei Doamne” fără gol primit și de 4,80 că echipa italiană va înscrie fix trei goluri.