Ziua stranierilor! Săpunaru, Keşeru şi Puşcaş au marcat în Europa. Vezi VIDEO golurile

15.02.2020 | 19:28
Ziua stranierilor Sapunaru Keseru si Puscas au marcat in Europa Vezi VIDEO golurile

Zi prolifică pentru jucătorii români răspândiți prin campionatele din Europa. Săpunaru, Keșeru și Pușcaș au reușit toți să înscrie pentru echipele lor și au contribuit decisiv la victoriile obținute de Kayserispor, Ludogoreț și Reading.

George Pușcaș, Claudiu Keșeru și Cristi Săpunaru au înscris

Primul care a simțit bucuria golului a fost Cristi Săpunaru, fostul jucător al echipei naționale a României.

Fundașul lui Kayserispor a reușit să marcheze în minutul 69 al partidei cu Denizlispor, după ce a plasat excelent cu capul o minge centrată în interiorul careului. A fost, de altfel, singurul gol al lui Kayserisport în victoria cu 1-0 din deplasare.

VEZI GOLUL AICI

Din păcate pentru Săpunaru, Kayserispor rămâne pe ultimul loc în clasament, cu 15 puncte. Echipa lui Săpunaru are cu 5 puncte mai puțin față de Ankaragucu, ocupanta ultimului loc salvator.

George Pușcaș a înscris și el în minutul 72 al partidei dintre Reading și Sheffield Wednesday, făcând 2-0 pentru echipa sa.

Reading a învins cu 3-0 în deplasarea de la Sheffield și rămâne pe locul 15, cu 42 de puncte.

Claudiu Keșeru nu a avut nici el milă de adversar în victoria celor de la Ludogoreț împotriva penultimei din clasament, Botev Vratsa.

Keșeru și-a trecut numele pe tabela marcatorilor în minutul 57, atunci când a făcut 3-0 pentru echipa sa.

Ludogoreț a învins cu 6-0 și se menține lider de necontestat în prima ligă bulgară, cu 51 de puncte, cu 7 mai multe decât rivala Levski.