3-0, ”cîinii” mici fac spectacol! Buia se cere la echipa mare

Au marcat: Valentin Balint (23-penalty), Darius Buia (45), Diakhate (49)

Dinamo II: C. Samoilă – Dobrosavlevici, Mardare, I. Nedelcearu, A. Radu – Tudorache,  Jugaru, Hasanovici – D. Buia, V. Balint, Zougoula

Rezerve: Muţiu, Crăciun, Cazacu, Diakhate, Al. Stan, R. Radu, Stavilă
Antrenor: Flavius Stoican

Kevin Zougoula a primit ieri ”cartea verde”, dar Gheorghe Mulţescu nu l-a convocat pentru partida de la Tîrgu Jiu, cu Pandurii, ci l-a trimis la echipa secundă, care joacă de la această oră împotriva Viitorului Domneşti.

Ivorianul de 25 de ani este titular, iar elevii lui Flavius Stoican conduc cu 2-0 la pauză. Atacantul trimis la Dinamo II, Valentin Balint, a avut o evoluţie foarte bună şi a deschis scorul din penalty.

Buia este înt-o formă deosebită. După ce a marcat o ”dublă” cu Vişina Nouă (4-3) şi unica reuşită cu Concordia II, a scuturat plasa şi azi, marcînd în ultimul minut al primei reprize.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!